Szyjemy dla najlepszych hoteli i restauracji!

Stół na sali bankietowej

TischdekorationOrganizacja uroczystości, bankietu czy konferencji na wysokim poziomie wymaga wielu niełatwych przygotowań, a efekt końcowy zależy od tego czy zazębią się ze sobą poszczególne elementy i działania. Na to, czy po zakończeniu całej imprezy jej uczestnicy opuszczą salę zadowoleni, wpływ mają i to w równym stopniu: jadłospis, wystrój, obsługa i atmosfera. Wielu ludzi uważa wprawdzie, że najważniejszy w restauracji jest posiłek, ale nawet oni muszą przyznać, że najlepiej smakuje to, co ładnie wygląda – wszak nie od dzisiaj wiadomo, że jemy przede wszystkim oczami.

…A zatem nie tylko to co jemy jest istotne, ale też jak postrzegamy to co leży na talerzu i w jego najbliższym otoczeniu. Niebagatelne znaczenie w końcowym sukcesie organizowanego bankietu ma więc bez wątpienia także wygląd stołu.

Stół to element wyposażenia wnętrza, który rzadko sam z siebie przykuwa czyjąś uwagę. Owszem, bywają zabytkowe meble, które poprzez swój wygląd dodają uroku, a nawet szyku wytwornej restauracji, ale nawet one bez stylowego udekorowania wyglądają surowo i nieatrakcyjnie. Najbardziej charakterystyczny, a także bez wątpienia najprostszy sposób ozdobienia stołu, to dobranie do niego właściwego obrusu. To zadanie, na pozór proste, może paradoksalnie sprawić sporo kłopotu temu kto nie ma odpowiedniej wiedzy na temat charakteru planowanej uroczystości czy rodzaju gości.

Obrusy można podzielić na szereg kategorii: ze względu na rodzaj tkaniny, kształt, rozmiar, funkcję, kolor czy wzór. Każdy element, począwszy od długości obrusu, poprzez deseń i dodatkowe zdobienia, a na kolorze kończąc może mieć kolosalny wpływ na końcowy efekt. Inaczej przecież należy udekorować stoły na sympozjum lekarzy, a inaczej na wesele pary królewskiej. Bez znajomości określonych zasad łatwo popełnić błąd, który może okazać się katastrofalny w skutkach. Wyobraźmy sobie na przykład, że ktoś na stół komunijny położy obrus w ciemnym kolorze… W najlepszym razie narazi się na nieprzychylne spojrzenia i niewybredne komentarze uczestników uroczystości.

Kiedy zatem nie mamy pewności jaki obrus będzie najbardziej odpowiedni w danej sytuacji, najlepiej zdać się na opinię specjalisty. Nasza firma specjalizuje się w doradztwie oraz szyciu obrusów, a także innych tekstyliów restauracyjnych i hotelowych na specjalne zamówienia klientów. To co nas wyróżnia to wierność tradycyjnym kanonom jakości, z zachowaniem najwyższych standardów podczas obsługi klienta oraz zastosowaniem tkanin i nici z najwyższej półki, posiadających odpowiednie certyfikaty i atesty.

Należy jednak pamiętać, że na obrusie nie kończy się wystrój stołu, niezwykle istotne znaczenie mają bowiem wszystkie dodatki, takie jak serwety, świece, kwiaty, owoce i oczywiście odpowiednia zastawa. Na jeden element warto jednak zwrócić szczególną uwagę – to tak zwane skirtingi, czyli odpowiednio plisowane materiały, które tworzą stylowe falbany i dodają szyku nie tylko stołowi, ale także całemu pomieszczeniu. Tu także możemy pochwalić się ciekawymi rozwiązaniami. Skirtingi posiadają rzep umożliwiający mocowanie do obrusu, a na zamówienie firma doszyje lamówkę, która jeszcze dodatkowo zwiększy cały efekt dekoracyjny.

Przy całym tym dekoracyjnym szaleństwie nie należy zapominać o nie mniej istotnych dodatkach praktycznych. Jednym z takich przykładów może być specjalny podkład pod obrus wykonany z grubej chłonnej bawełny z dodatkową warstwą wodoodpornego poliuretanu, który ma za zadanie ochronę powierzchni stołu przed zabrudzeniami ponieważ absorbuje rozlane płyny i nie przepuszcza wilgoci. Dodatkową jego funkcją jest wyciszenie odgłosów stawianych na stole naczyń, dzięki czemu goście spędzą miły wieczór w przyjemnej atmosferze, bez uporczywych, meczących ucho dźwięków.

Wystrój restauracji to oczywiście coś więcej niż ustawienie stołów, krzeseł, elementów zastawy, urządzeń itp. Wnętrze odzwierciedla charakter i poziom lokalu. Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń, dodatki, dobrze dobrany rodzaj muzyki czy oświetlenie powinny harmonizować z serwowaną w danym lokalu kuchnią. Bez wątpienia jednak w całym procesie przygotowania i przebiegu udanego bankietu wygląd stołu i jego wyposażenie pełnia kluczową rolę.

Kontakt

Mabotex s.c.
ul. Krakowska 146
32-652 Bulowice

tel: +48 503 wyświetl numer
tel: +48 604 wyświetl numer
tel: +48 33 wyświetl numer

Przykładowe realizacje

Nasze realizacje (PDF) »

Końcówki serii – okazje

Chcesz zaoszczędzić?

Dowiedz się więcej »

Masz pytanie?

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

firma godna zaufania