Szyjemy dla najlepszych hoteli i restauracji!

ABC hotelarza – wszystko o ręcznikach hotelowych

ręcznik klucz greckiRęczniki to podstawowy element wyposażenia każdego hotelu. W sprzedaży pojawia się ich mnóstwo, jednak nie każde są dobrej jakości. Oczywiście najlepiej kupić wytrzymałe, miękkie i chłonne, ale jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na ich parametry, sposób wykonania, rodzaj przędzy itp. Omówienie wszystkich najważniejszych aspektów znajdziesz poniżej.

Ręczniki hotelowe – wszystko, co musisz wiedzieć

Tkanina – ręczniki najczęściej wykonuje się w 100% z bawełny klasycznej, jednak można spotkać i takie, które posiadają domieszkę włókien bambusowych (wykazujących właściwości bakteriobójcze) czy poliestrowych. Te pierwsze są przyjemne w dotyku i chłonne, natomiast te drugie nie dość, że są bardziej wytrzymałe, to jeszcze szybko schną. W sprzedaży pojawiają się również ręczniki wykonane z długowłóknistej bawełny egipskiej. To drogie artykuły, niemniej ich jakość przewyższa wszystkie inne. Wyróżniają je: nadzwyczajna miękkość, wytrzymałość i sprężystość.

Rodzaj przędzy – do produkcji ręczników używa się przeważnie jednego z dwóch rodzajów przędzy: klasycznej lub bezwrzecionowej. Wykonanie tej pierwszej jest zdecydowanie bardziej czasochłonne, a ona sama jest lepsza, cieńsza, subtelniejsza w dotyku, wytrzymalsza, odporniejsza i zdecydowanie droższa od bezwrzecionowej. Ma również trwalszy skręt. Natomiast przędza bezwrzecionowa jest grubsza, twardsza, bardziej szorstka w dotyku i wykazuje mniejszą sprężystość oraz większą podatność na uszkodzenia.

Gęstość splotu – im wyższa gęstość splotu, tym produkt jest lepszy pod względem jakości i mniej podatny na kurczenie po praniu.

Gramatura – to nic innego jak ciężar materiału. Wyroby, w których wynosi ona 300-400 g/m2, są cienkie, ale dzięki temu bardzo szybko schną. Z kolei produkty o gramaturze 450-500 g/m2 charakteryzują się puszystością, miękkością, dobrą chłonnością i krótkim czasem schnięcia. Natomiast ręczniki hotelowe z gramaturą powyżej 550 g/m2, a nawet 800 g/m2 są dość grube i świetnie chłoną wilgoć, ale bardzo dłużej schną.

Kolor – ręczniki występują w wielu kolorach, z tym że do hoteli odpowiedniejsze będą białe lub kremowe. Dlaczego? Bo są eleganckie i neutralne, więc pasują do każdego wnętrza. Poza tym kojarzą się z czystością i sterylnością, więc osoby, które ich używają, mogą być pewne, że zostały świeżo uprane. Co więcej, kolorowe tkaniny wskutek wielokrotnego prania lub chlorowania blakną. W przypadku idealnie białych ręczników ten problem się nie pojawia.

Rozmiar – ręczniki dostępne są różnych rozmiarach. Te średniej wielkości mają wymiary: 50×100 cm albo 70×140 cm. Jeżeli zaś chodzi o rozmiary ręczników kąpielowych, to wynoszą one: 100×150 cm oraz 90×180 cm, więc można się nimi wygodnie i szczelnie owinąć. Wspomnieć trzeba również o stopkach hotelowych. To dywaniki łazienkowe o wymiarach 50×70 cm.

Certyfikat – najlepsze wyroby opatrzone są specjalnymi certyfikatami. Tym najbardziej prestiżowym jest certyfikat Oeko-Tex Standard 100, niemniej artykuły, które wybierzesz powinny być też bezpieczne dla dzieci i niemowląt.

Podsumowując, najlepszym wyborem będą ręczniki bawełniane, o gramaturze powyżej 500 g. Powinny być puszyste, delikatne w dotyku, sprężyste, chłonne, trwałe i odporne na wielokrotne prania. Musisz się liczyć z tym, że przyjdzie Ci za nie sporo zapłacić, jednak warto wydać więcej pieniędzy, bo z pewnością spełnią oczekiwania Twoje i zatrzymujących się u Ciebie gości.

 

Kontakt

Mabotex s.c.
ul. Krakowska 146
32-652 Bulowice

tel: +48 503 wyświetl numer
tel: +48 604 wyświetl numer
tel: +48 33 wyświetl numer

Przykładowe realizacje

Nasze realizacje (PDF) »

Końcówki serii – okazje

Chcesz zaoszczędzić?

Dowiedz się więcej »

Masz pytanie?

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

firma godna zaufania