Szyjemy dla najlepszych hoteli i restauracji!

Kluczowe kryteria doboru ręczników do hotelu

Prowadzisz hotel? Zadbaj więc o to, by na Twoich gości czekały w łazienkach ładne, miękkie i chłonne ręczniki. Najlepiej żeby były też wytrzymałe i dobrze znosiły wielokrotne pranie w wysokiej temperaturze. Jak takie kupić? Mamy kilka wskazówek dotyczących tego, na co zwracać uwagę w trakcie ich wyboru.

 

Kwestie, które trzeba uwzględnić przy zakupie ręczników hotelowych:

 

  1. Jakość utkania tkaniny podstawowej i pokrywy pętelkowej

Mabotex - białe ręczniki do hoteli HorecaIm gęściej utkana część pętelkowa i podstawowa, tym lepiej, bo świadczy o większej wytrzymałości produktu. Dlatego sięgaj po grube i mięsiste w chwycie ręczniki, w których między pętelkami nie prześwituje tkanina podstawowa.

 

  1. Jakość przędzy

Do wyrobu dobrej jakości tekstyliów wykorzystuje się przędzę czesaną, czyli cienkie, gładkie nitki. Aby sprawdzić, czy wybrany produkt został z niej wykonany, przyjrzyj się materiałowi pod światłem i oceń, czy pętelki nie pylą ani nie są postrzępione.

 

  1. Gramatura

Gramaturę (ilość g/m2) ręcznika poznasz, kładąc go na wadze. Jeżeli produkt o wymiarach 50 ×100 cm ma gramaturę 500, to powinien ważyć ok. 250 g. Cięższe wyroby są lepsze i trwalsze, ale niestety dłużej schną, dlatego za optymalną gramaturę dla ręczników hotelowych przyjmuje się wspomniane 500 g/m2.

 

  1. Chłonność

W znaczniej mierze to ona wpływa na komfort użytkowania ręcznika i szybkość osuszania ciała z jego pomocą. Żeby ją zweryfikować, należy go wyprać (czasem nawet kilkukrotnie), by pozbyć się z niego substancji chemicznych zabezpieczających tkaninę przed absorpcją płynów, a następnie wykonać test chłonności. Wylej kilka kropel wody na tkaninę i przyjrzyj się, czy i jak szybko znikają z powierzchni materiału. Jeżeli obszar testów niemal natychmiast stanie się suchy, oznacza to świetną chłonność.

 

  1. Temperatura prania

Ręczniki hotelowe powinny być przystosowane do prania w temperaturze 90°C, bo inaczej szybko się zużyją. Informację o tym i o sposobie ich suszenia znajdziesz na metce.

Mabotex - ręczniki hotelowe i dla spa białe

  1. Jakość wykończenia

Od jakości wykończenia uzależniona jest trwałość ręcznika. Dlatego, zanim go kupisz, skontroluj czy brzegi są podwinięte i dokładnie obszyte, czy nici trzymają w każdym miejscy, czy obszycie jest wzmocnione, a kolory intensywne. Wstępna ocena jakości może ci dużo powiedzieć o tym, jak wyrób będzie znosił częstą eksploatację.

 

  1. Kurczliwość

Pamiętaj, że ręczniki podczas pierwszego prania lekko się kurczą. Dopuszczalna norma wynosi 2-8%.

 

  1. Kolorystyka i wzory

Klasyczne i najbardziej uniwersalne są białe ręczniki, niemniej możesz też kupić kolorowe, z haftowanym zdobieniem, tłoczeniem lub żakardową bordiurą. Ważne, żeby pasowały do wnętrza.

Kontakt

Mabotex s.c.
ul. Krakowska 146
32-652 Bulowice

tel: +48 503 wyświetl numer
tel: +48 604 wyświetl numer
tel: +48 33 wyświetl numer

Przykładowe realizacje

Nasze realizacje (PDF) »

Końcówki serii – okazje

Chcesz zaoszczędzić?

Dowiedz się więcej »

Masz pytanie?

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

firma godna zaufania