Szyjemy dla najlepszych hoteli i restauracji!

Wysokie wymagania, czyli jakie powinny być tekstylia hotelowe?

pościel hotelowaPościel, z której korzysta się w hotelach, musi spełniać restrykcyjne wymogi. Najważniejsze, żeby była wytrzymała, trwała i odporna na wielokrotne prania w wysokiej temperaturze. O tym, czym się powinna charakteryzować oraz z jakich materiałów powinna zostać uszyta, rozprawiam w dalszej części artykułu, więc jeśli interesuje Cię ten temat, to zapraszam do lektury!

Charakterystyka tekstyliów hotelowych

Jak wiadomo, pościel hotelowa musi być wytrzymalsza od tej, z której korzysta się w domu, ponieważ zdecydowanie częściej poddaje się ją procesom konserwacji, wybielaniu i dezynfekcji. Dlatego też wykonuje się ją z tkanin dobrze znoszących częste pranie przemysłowe w temperaturze nawet 95oC, wielokrotne maglowanie, a także różnorakie procedury dezynfekcyjne. Gramatura materiałów, z których się ją szyje, wynosi ok. 140-160 g/m2, a one same wykazują doskonałą odporność na działanie agresywnych środków piorących. Co więcej, tekstylia hotelowe, pomimo zastosowania inwazyjnych zabiegów konserwujących, zachowują swój pierwotny wygląd, wymiary, a ich długość użytkowania pozostaje bez zmian. Niestety produkty przeznaczone do stosowania w domach nie spełniają powyższych wymagań.

Warto zauważyć, że towary dedykowane hotelom produkuje się z tkanin o specjalnej strukturze i wykończeniu. Swoje nadzwyczajne parametry techniczne zawdzięczają one długim, czesankowym włóknom, które sprawiają, że materiał jest cienki, ale i bardzo wytrzymały. Ponadto, w wyżej wspomnianych artykułach stosuje się rygle wzmacniające zakończenia ściegów oraz zakładki hotelowe zastępujące guziki lub zamki. Jeżeli zaś chodzi o szwy, to do ich wykonania używa się rdzeniowych nici szwalniczych, które nie pękają w trakcie prania w wysokich temperaturach.

Kilka słów o dostępnych materiałach

Ostatnia kwestia to rodzaj materiału. Z czego produkuje się pościel do hoteli? Od wielu lat króluje biały, bawełniany adamaszek z wzorem w pasy, i to na ten rodzaj tkaniny decyduje się większość hotelarzy. Ładnie wygląda, jest odporny na działanie środków wybielających na bazie chloru oraz usuwanie zabrudzeń i prasowanie w wysokiej temperaturze. Poza tym wyróżnia go trwałość, dobrze chłonie pot, a po wykrochmaleniu nie mechaci się, nabiera połysku i świeżości. Nie można jednak nie wspomnieć o tkaninach z domieszką poliestru, które coraz bardziej nabierają na popularności. Godne uwagi są również tkaniny żakardowe, najczęściej jednobarwne, z matowym lub błyszczącym bardziej fantazyjnym wzorem, który uzyskuje się przy pomocy odpowiednio dobranych splotów tkackich.

Już wiesz jaką pościel wybrać do swojego hotelu? Przede wszystkim musi być trwała i odporna. Liczą się także sposób, w jaki została uszyta oraz jakość tkaniny, z której ją zrobiono, bo to one decydują o jej wysokich parametrach użytkowych.

Kontakt

Mabotex s.c.
ul. Krakowska 146
32-652 Bulowice

tel: +48 503 wyświetl numer
tel: +48 604 wyświetl numer
tel: +48 33 wyświetl numer

Przykładowe realizacje

Nasze realizacje (PDF) »

Końcówki serii – okazje

Chcesz zaoszczędzić?

Dowiedz się więcej »

Masz pytanie?

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

firma godna zaufania