Szyjemy dla najlepszych hoteli i restauracji!

Sztuka układania serwetek w restauracjach

Origami to sztuka składania papieru, która stopniowo przenika do innych branż. Chętnie czerpią z niej właściciele hoteli czy restauracji. Wykorzystują ją do tworzenia fantazyjnych dekoracji z ręczników i serwetek. Takie nietypowe ozdoby wprawiają klientów w zachwyt, sprawiają, że czują się docenieni, natomiast same w sobie uzupełniają wystrój wnętrza, aranżację stołu. O tym, jak układać kompozycje z ręczników, już pisaliśmy, więc dziś podejmiemy temat serwetek. Zapraszamy!

Pomysły na dekoracje z serwetek

Kwiat lotosu

Subtelna i bardzo elegancka dekoracja. Jak się ją robi? Serwetkę układa się na stole, a każdy z jej rogów składa do środka, tak aby się stykały. Następnie przytrzymując jej środek, odwraca się ją na drugą stronę i składa rogi dokładnie tak samo jak poprzednio. Na koniec wyciąga się spod rogów zagięcia (trzeba przy tym dociskać środek) i gotowe.

Lilia

Miłośnikom kwiatów powinien przypaść do gustu także motyw lilii. To naprawdę efektowna ozdoba, do której stworzenia wykorzystuje się utrzymujące kształt serwetki flizelinowe.

Stojący wachlarz

To prostota w najlepszym wydaniu. Serwetkę składa się na pół. Dalej, zaczynając od dolnej części, składa się ją w harmonijkę, ale tylko do 2/3 długości i jeszcze raz składa na pół – należy przełożyć prawą stronę na lewą. Teraz wystarczy zagiąć lewy górny róg serwetki do środka, a jej wystający poza harmonijkę brzeg włożyć pod spód i rozłożyć plisy.

Serce

Idealna propozycja na walentynki. Do jej wykonania niezbędna jest oczywiście kwadratowa serwetka (może być papierowa lub materiałowa). Najlepiej użyć czerwonej, która będzie pięknie kontrastować z bielą obrusów do restauracji. Serwetkę składa się na pół i znów na pół. Potem jeden z końców paska zagina się do środka, jednocześnie przytrzymując prostokąt w centralnej części jego krawędzi. Tak samo postępuje się z drugim brzegiem. Potem odwraca się serwetkę, górne rogi lewej i prawej części zagina do środka, żeby się ze sobą stykały i ponownie przekłada ją na drugą stronę.

Kieszonka

Minimalistyczna i bardzo uniwersalna dekoracja. Najlepiej prezentuje się w stonowanym kolorze. Cała sztuka polega na zaginaniu kolejnych warstw serwetki, co doskonale widać w poniższym filmiku:

Róża

Najlepiej wygląda, gdy zrobi się ją z dużej, miękkiej serwetki. Składa się ją na pół (trzeba połączyć przeciwległe rogi). Powstały trójkąt zwija się w rulon. Zaczyna się od najdłuższego boku i stopniowo kieruje do środka. Potem chwyta się za jeden z brzegów i zrolowaną serwetkę owija wokół siebie. Drugi z brzegów z kolei podwija się pod spód, by róża się nie rozwinęła. Środek dekoracji można nieco poluźnić i wypchnąć, żeby efekt był jeszcze lepszy.

Orchidea

Do zrobienia orchidei potrzebna jest kwadratowa serwetka z tkaniny. Jej wykonanie nie jest trudne, jednak dla lepszego zobrazowania kolejnych etapów postępowania, zamieszczamy filmik instruktażowy.

Kontakt

Mabotex s.c.
ul. Krakowska 146
32-652 Bulowice

tel: +48 503 wyświetl numer
tel: +48 604 wyświetl numer
tel: +48 33 wyświetl numer

Przykładowe realizacje

Nasze realizacje (PDF) »

Końcówki serii – okazje

Chcesz zaoszczędzić?

Dowiedz się więcej »

Masz pytanie?

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

firma godna zaufania