Szyjemy dla najlepszych hoteli i restauracji!

Pościel dla hoteli – jaką tkaninę wybrać?

Pościel hotelowa musi spełniać naprawdę wysokie wymagania. Poddawana jest licznym zabiegom czyszczącym, które powinna znosić bez szkód dla trwałości i wyglądu. Ogromne znaczenie ma więc to, z jakiej tkaniny zostanie wykonana, bo to jej zawdzięcza doskonałe właściwości użytkowe. Z jakich materiałów szyje się pościel przemysłową i co determinuje jej trwałość?

 

Tradycja ponad wszystko, czyli ponadczasowa bawełna

 

posciel do hoteli - mabotexZdecydowana większość produktów z przeznaczeniem do zastosowania w hotelach powstaje z wysokogatunkowej bawełny. To tkanina naturalna, przyjemna w dotyku, niewywołująca podrażnień. Przepuszcza powietrze, więc skóra w trakcie odpoczynku może oddychać, dobrze wchłania pot i odprowadza wilgoć. Niestety łatwo się gniecie, dlatego żeby choć trochę zniwelować ten problem, nadać jej połysku, a także obniżyć jej podatność na mechacenie się, trzeba ją krochmalić. Poza tym wymaga prasowania i prania w wysokiej temperaturze, co generuje duże zużycie energii elektrycznej i wody, co z kolei podwyższa jej koszty eksploatacyjne. Niemniej bardzo dobrze znosi wybielanie. Nie szkodzą jej też zabiegi konserwacyjne z użyciem silnie działających środków. Jest trwała i odporna – bawełniana pościel do hoteli w trakcie czyszczenia nie blaknie, nie zmienia swego rozmiaru, zachowuje pierwotną strukturę.

 

A może bawełna z domieszką poliestru?

 

posciel do hoteli mabotex - realizacjaMimo, że klasyczna bawełna cieszy się niesłabnącym uznaniem, to grono sympatyków stopniowo zyskuje policotton, czyli bawełna wzbogacona włóknami poliestru. To materiał o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i niskiej podatności na gniecenie się. Łatwo się magluje, można go prasować w niższych temperaturach, a do jego prania zużywa się znacznie mniej wody i środków chemicznych. Poliester nie wchłania wody, szybciej też wysycha, dzięki czemu jego koszty eksploatacyjne ulegają obniżeniu. Poza tym policotton jest tańszy od czystej bawełny, w porównaniu do niej lżejszy oraz antyalergiczny (na jego powierzchni rozwija się mniej bakterii i roztoczy), ale za to mniej przyjemny w dotyku, gorzej absorbuje wilgoć. Na dodatek żółknie potraktowany wybielaczem. Nie zmienia to jednak faktu, że zachowuje tak cenioną w hotelarstwie długą żywotność.

 

Co wpływa na trwałość hotelowej pościeli?

 

trwalosc poscieli do hotelu - MabotexSam rodzaj materiału, choć ważny, nie jest jedynym czynnikiem decydującym o trwałości hotelowej pościeli. Nie mniej istotna jest jego gramatura, która powinna wynosić ok. 160 g/mkw oraz jakość użytego do wyrobu tekstyliów włókna. Do produkcji tkanin o wysokich parametrach użytkowych wybiera się długie, gładkie włókna czesankowe. Ponadto wszystkie szwy wykonuje się rdzeniowymi nićmi szwalniczymi, którym nie szkodzi wysoka temperatura, stosuje się zagęszczony ścieg, rygle wzmacniające zakończenia ściegów oraz zakładki zamykające. Większość wyrobów występuje w uniwersalnym kolorze białym, aczkolwiek coraz częściej na rynku można spotkać konfekcje w pastelowych lub intensywnych odcieniach.

Kontakt

Mabotex s.c.
ul. Krakowska 146
32-652 Bulowice

tel: +48 503 wyświetl numer
tel: +48 604 wyświetl numer
tel: +48 33 wyświetl numer

Przykładowe realizacje

Nasze realizacje (PDF) »

Końcówki serii – okazje

Chcesz zaoszczędzić?

Dowiedz się więcej »

Masz pytanie?

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

firma godna zaufania