Szyjemy dla najlepszych hoteli i restauracji!

Łabędzie i nie tylko, czyli fantazyjne układanie ręczników w hotelach

Dekoracyjne układanie ręczników w hotelach staje się coraz modniejsze. Dziś w każdym renomowanym obiekcie z branży hotelarskiej kładzie się nacisk na to, by na przybyłych gości czekały nie tylko czyste i ładnie urządzone pokoje, ale i fantazyjnie ułożone ręczniki. Na czym polega ta sztuka i dlaczego warto ją opanować?

Trochę podstawowych informacji

Sztukę tworzenia dekoracji z ręczników zaczerpnięto z japońskiego origami. Nowy trend spotkał się z bardzo dobrym odbiorem, a jego popularność z czasem zaczęła wzrastać. Dziś stanowi standard w wielu obiektach noclegowych. Technika wydaje się trudna i czasochłonna, ale to tylko pozory. Wystarczy odrobina kreatywności, kilka lekcji z zakresu nadawania ręcznikom odpowiednich kształtów i można działać. Co więcej, w sieci pełno jest filmików instruktażowych, które pozwolą nabyć podstawowe umiejętności. Zatem dostęp do wiedzy jest całkiem spory. Trzeba tylko z niej skorzystać.

Dlaczego warto nauczyć się dekoracyjnego układania ręczników?

Wielu osobom dekoracyjne układanie ręczników wydaje się zbyteczne, bo przecież gość za chwile i tak ich użyje, więc cała kompozycja zostanie zniszczona. Owszem, tak się stanie, ale najpierw widok oryginalnie zwiniętego ręcznika wywoła w nim zachwyt, a on sam poczuje się doceniony przez obsługę i właściciela hotelu. Przecież komuś chciało się je tak wspaniale ułożyć i sprawić mu przyjemność, więc na pewno wzbudzi to w nim pozytywne uczucia i wpłynie na jego dobrą opinię o lokalu. Poza tym ozdobnie ułożone ręczniki hotelowe stanowią świetną dekorację. Wyeksponowane na łóżku lub w łazience będą miłe dla oka i sprawią, że cały wystrój wnętrza stanie się jeszcze bardziej dopracowany.

Jaki kształt można nadać ręcznikom?

Możliwości złożenia ręczników jest naprawdę mnóstwo, jednak najpopularniejszą z form jest łabędź i kilka jego wariacji (zwykły, obsypany płatkami kwiatów, pływający po wodzie). To prosta w wykonaniu i niezwykle efektowna „dekoracja”. Oprócz niego można zrobić małpę, słonia, pawia, ale nie tylko, z tym że wymaga to już większych zdolności. Oczywiście tego typu ręcznikowe zwierzątka należy ułożyć na łóżku. Natomiast w łazience najlepiej położyć ręczniki zwinięte w rulon lub nadać im kształt kieszonek i powiesić je na wieszaku.

Szukasz ręczników hotelowych? sprawdź naszą ofertę – ręczniki hotelowe

Kontakt

Mabotex s.c.
ul. Krakowska 146
32-652 Bulowice

tel: +48 503 wyświetl numer
tel: +48 604 wyświetl numer
tel: +48 33 wyświetl numer

Przykładowe realizacje

Nasze realizacje (PDF) »

Końcówki serii – okazje

Chcesz zaoszczędzić?

Dowiedz się więcej »

Masz pytanie?

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

firma godna zaufania