Szyjemy dla najlepszych hoteli i restauracji!

Inwestycje hotelowe – ABC wyposażenia pokoju

Sektor hotelowy jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi w branży turystycznej. Liczba hoteli w Polsce rośnie z roku na rok, a obroty utrzymują świetny poziom. Prognozy dla hotelarzy w Polsce również są bardzo optymistyczne – w ostatnich latach nasz kraj znacznie zyskał w oczach zagranicznych turystów i staje się coraz to bardziej popularnym celem podróży. Wzrosty odnotowują zarówno najwięksi gracze na rynku (grupy hotelowe takie jak np. Starwood Hotels&Resorts), ale także niezależne hotele i rodzinne pensjonaty. Potencjał branży może wykorzystać obecnie praktycznie każdy – niebawem we Władysławie otwarty zostanie pierwszy projekt, w którym będziemy mogli wykupić pokój , aby wynajmować go gościom. Bez względu na to, czy planujesz wynająć pokój czy urządzić hotel powinieneś znać podstawy wyposażenia hotelu.
Standard obiektu. Przede wszystkim nakreśl, do jakie grupy ludzi chcesz przyjmować w swoim obiekcie. Czy będzie to obiekt klasy ekonomicznej, premium czy luksusowy obiekt? Czy celujesz w konkretną nisze turystyczną (np. do młodych rodzin z dziećmi czy też może do podróżujących w celach biznesowych?). Precyzyjne nakreślenie grup, do których chcesz dotrzeć z oferta hotelową pozwoli dopasować standard i styl do wyposażenia.

Meble. Absolutnym minimum pokoju hotelowego w klasie ekonomicznej jest łóżko lub dwa pojedyncze łóżka, stolik nocny oraz szafa. W zależności od liczby gości w pokoju standardowe pokoje posiadają minimalnie jedno łózko (najczęściej dwuosobowe) lub dwa łóżka jednoosobowe. Nawet jeśli celujesz w mniej zamożnego klienta, nie polecamy zakupu mebli słabej jakości. To tylko pozorna oszczędność, bowiem takie meble szybciej się zniszczą i szybko trzeba będzie wymienić je na nowe. Pamiętaj też, że tańsze hotele z reguły cechuje większy ruch, zatem meble szybciej się zużyją. Jeśli celujemy w wyższy standard zainwestuj w meble nie tylko doskonałej jakości, ale także o ciekawym designie, klientów przyciągną wysmakowane wnętrza. Dobrym rozwiązaniem będzie zatrudnienie profesjonalnego architekta wnętrz, który opracuje spójną koncepcje wyglądu pokoi i hoteli.

Tekstylia. Oczywistym jest, że tekstylia hotelowe wymagają szczególnie intensywnego czyszczenia, we wszystkich hotelach ręczniki zmieniane są codziennie, a sama pościel, w zależności od potrzeb, może być zmieniana niewiele rzadziej. Pościel do hoteli, ręczniki, dywaniki łazienkowe muszą być regularnie wybielane co naturalnie wpływa na ich czas użytkowania. Inwestując w pościel i inne tekstylia nie kieruj się nigdy ceną, wybieraj tylko produkty o najwyższej jakości wykonania i z najlepszych materiałów.

Elektronika. Standardem obecnie w każdym hotelu jest telewizor z dostępem nie tylko do polskich kanałów – pamiętaj, że do Twojego hotelu równie chętnie jak rodacy, mogą przybyć Niemcy, Francuzi, Włosi czy Rosjanie. W przypadku apartamentów czy pokoi klasy premium można rozważyć dodatkowy sprzęt w postaci sprzętu RTV i AGD (np. radioodbiorniki, lodówki, czajniki lub nawet niektóre hotele oferują w wyposażeniu pokoju np. konsole do gier – warte uwagi, gdy celujesz w rodziny z dziećmi). Ostateczny dobór sprzętów w pokoju jest absolutnie zależny od standardu miejsca i docelowego gościa.

Wysokiej klasy pościel hotelową znajdziecie na naszej stronie z konfekcją hotelową – zapraszamy!

Kontakt

Mabotex s.c.
ul. Krakowska 146
32-652 Bulowice

tel: +48 503 wyświetl numer
tel: +48 604 wyświetl numer
tel: +48 33 wyświetl numer

Przykładowe realizacje

Nasze realizacje (PDF) »

Końcówki serii – okazje

Chcesz zaoszczędzić?

Dowiedz się więcej »

Masz pytanie?

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

firma godna zaufania